Zmarł ks. prał. Jan Stanisław Wolski

Z głębokim smutkiem zawiadamiany o śmierci ks. prał. Jana Stanisława Wolskiego, który 5 marca 2018 roku w wieku 80 lat (a 55 lat w kapłaństwie) odszedł do Domu Pańskiego.  W 1981 roku przybył do Nowych Załubic, gdzie w Parafii św. Stanisława BM przez 4 lata sprawował posługę proboszczowską.

Ks. Jana Wolski urodził się 20 czerwca 1937 roku w Urlach. 35 lat później, 20 maja 1962 roku, przyjął święcenia kapłańskie z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego. Jako wikariusz sprawował posługę kapłańską w parafii w Lubochni, Mszczonowie, w kolegiacie łowickiej, w Parafii Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim (1965-1967), w Parafii św. Jana Kantego na Sadach Żoliborskich, w Parafii. św. Stanisława Kostki oraz we wspólnocie bł. ks. Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu.

Był także gospodarzem wspólnot św. Józefa w Konstancinie-Jeziornej oraz  Świętej Trójcy w Błoniu. Ostatnie lata swojego życia spędził w Domu Księży Emerytów w Kiełpinie orz kapłanem Polonii w Stanach Zjednoczonych. Rodzinnie związany był z Parafią św. Jakuba Apostoła w Jadowie i MB Częstochowskiej w Urlach.Uroczystości pogrzebowe zaplanowane został na 8 marca bieżącego roku.  O godz. 11.30 w kościele Parafii św. MB Częstochowskiej w Urlach (adres Borzymy, ul Piękna 8) zostanie odprawiona msza święta, po której nastąpi złożenie do grobu rodzinnego na terenie lokalnego cmentarza.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki. Niech odpoczywa w pokoju. Amen.

źródło: diecezja.waw.pl, warszawa.gosc.pl