Triduum Paschalne, święcenie pokarmów i Niedziela Wielkanocna [GALERIA]

Od Wielkiego Czwartku rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne.

Msza Święta Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00. W tym dniu dziękujemy Panu Bogu za dar Eucharystii i Kapłaństwa.

W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00
. Zapraszamy na Drogę Krzyżową na godz. 14.30 do 15.00, to jest do Godziny Miłosierdzia. Potem nastąpi czuwanie aż do Liturgii Męki Pańskiej. Wielka Sobota to jedyny dzień w roku, kiedy w Kościele nie sprawuje się Mszy Świętej.

Wigilia Paschalna w Wielką Sobotę o godz. 19.00. Tego dnia odnawiamy odnawiamy przyrzeczenia chrzcielne. Pamiętajmy o przyniesieniu ze sobą do kościoła świec.

Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę:

• w terenie: 9.00 – Ruda w remizie, 9.10 – u państwa Potęgów,  9.20 – Trzciana, 9.30 – Teresin, 9.40 – Borki, 9.50 – Wolica, 10.00 – Myszyniec;
  • w kościele od godz. 11.00 i kolejno co pół godziny do 15.00.

Tak jak w zeszłym roku będzie wziąć ze sobą wodę święconą. Będzie również dostępna w buteleczkach, a złożone za nią ofiary przeznaczone zostaną na fundusz ministrancki.

Msze Święte w Niedzielę Zmartwychwstania:

• o godz. 6.00 Rezurekcja. Na procesję zapraszamy do asysty: Strażaków, ministrantów, bielanki, dziewczynki do sypania kwiatów, panów do niesienia chorągwi, panie do niesienia feretronów;
  • 10.00 i 12.00.

Galeria: