Zmarł ks. Gerard Jarecki

Z przykrością zawiadamiamy o śmierci ks. Gerarda Jareckiego, który 21 lipca bieżącego roku w wieku 71 lat odszedł do Domu Pańskiego.  W latach 1997-2002 sprawował posługę jako proboszcz naszej Parafii św. Stanisława BM w Nowych Załubicach. W tym czasie pełnił również funkcję dekanalnego ojca duchownego Dekanatu Radzymińskiego. Do tej pory w naszym kościele wiszą dwie płaskorzeźby autorstwa †ks. Jareckiego  przedstawiające postaci Matki Bożej oraz Jezusa Chrystusa.

Urodził się 18 stycznia 1946 roku w Mogielnicy. Po ukończeniu Seminarium przyjął święcenia kapłańskie z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego. Uroczystość ta odbyła się czerwca 1971 roku. W tym samym też roku została skierowany jako wikariusz na Parafię MB Częstochowskiej w Józefowie k. Otwocka. W dalszych latach służył również we wspólnotach św. Maksymiliana Marii Kolbego na Służewcu, św. Wawrzyńca na Woli oraz Dzieciątka Jezus na Żoliborzu.

Pierwszą wspólnotą, nad którą †ks. Gerard Jarecki sprawował opiekę jako proboszcz, była Parafia św. Kazimierza Królewicza w Radziejowicach. Później tę funkcję pełnił również we wspólnocie Świętej Rodziny na Zaciszu, Parafii św. Stanisława BM, do której został skierowany po dwuletniej rezydenturze w Parafii MB Anielskiej w Radości, oraz Parafii Wniebowzięcia NMP w Kamieńczyku nad Bugiem. W 2005 roku został skierowany na urlop zdrowotny i zamieszkał w Parafii MB Królowej Polski w Otwocku-Ługach. Rok później jego pomocą duszpasterską została wsparta Parafia Wniebowzięcia NMP w Celestynowie.

Uroczystości pogrzebowe †ks. Gerarda Jareckiego zaplanowane został na 27 lipca bieżącego roku. Poniżej dokładny plan:

  • Godz. 9.00: Msza Święta w kościele Wniebowzięcia NMP, Plac Kardynała Wyszyńskiego 3
    Celestynów.
  • Godz. 13.00: Msza Święta w kościele Św. Floriana Męczennika
    Plac Poświętne 12, Mogielnica. Po Eucharystii nastąpi odprowadzenie ciała Zmarłego na miejscowy cmentarz i złożenie w grobie rodzinnym.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki. Niech odpoczywa w pokoju. Amen.

 

źródło: diecezja.waw.pl