Niedziela radiowa w parafii w Nowych Załubicach [AUDYCJA + GALERIA]

1 października 2017 roku w naszej Parafii w Nowych Załubicach odbyła się Niedziela radiowa. Tego dnia gościliśmy przedstawiciele Radia Warszawa: ks. dra Mariusza Wedziuka – dyrektora programowego oraz pana reportera Mikołaja Michaleckiego. Podczas każdej mszy ks. Mariusz wygłosił nauki, w których zauważył to, jak w dzisiejszych czasach słowo powoli traci na wartości. Coraz częściej wycofujemy się ze składanych przysiąg, chociaż kiedyś ich dotrzymanie było kwestią honorową. Dodał też, że żyjemy w czasach dużej ilości mediów i dużego przepływu słownego. Coraz mniej stawia się na jakość, a częściej na to, co lepiej się sprzeda. Bardzo dużo pojawia się wiadomości o tragediach, wypadkach i katastrofach, natomiast mniej o pozytywnych wydarzeniach, które są mniej spektakularne. Ks. Mariusz przybliżył również sylwetkę Radia Warszawa.

Radio Warszawa jest działającą od 26 lat katolicką rozgłośnią Diecezji Warszawsko-Praskiej. Podczas emitowanych w radiu audycji poruszane są kwestie zarówno religijne, jak i kulturalne, edukacyjne oraz dotyczące bieżących wydarzeń polskich i zagranicznych. Nie brakuje również problematyki mieszkańców regionu warszawskiego. Całą ramówkę radiową można zobaczyć tutaj.

Zwieńczeniem Niedzieli radiowej była audycja Portret Parafii prowadzona przez ks. Mariusza Wedziuka oraz panią redaktor Ewę Pietrzak. Do radiowego studia zaproszeni zostali przedstawiciele naszej Parafii. Opowiedzieli oni o codziennym życiu wspólnoty, jej specyfice oraz ważnym wydarzeniu, jakim było nawiedzenie parafii przez kopię obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. W trakcie audycji połączono się również z ks. proboszczem Wojciechem Stępniem, zaprezentowano fragmenty wypowiedzi parafian, które zebrał pan Mikołaj Michalecki podczas wizyty w Nowych Załubicach oraz przeprowadzono 3 konkursy z nagrodami dla słuchaczy. Możliwe jest ponowne przesłuchanie całej audycji:

Radiu Warszawa, ks. Mariuszowi Wedziukowi, panu Mikołajowi Michaleckiemu i pani Ewie Pietrzak serdecznie dziękujemy za ich pracę uprzejmość, gościnność, pracę i danie możliwości zaprezentowania obrazu naszej Parafii.

Zdj. nagłówka: facebook.com/radiowarszawa

Galeria: