Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej [GALERIA]

Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika w Nowych Załubicach odbyła się 4 września 2017 roku. O godzinie 18.00 licznie zgromadzeni w kościele wierni rozpoczęli czuwanie modlitewne. Następnie ruszyli z całym orszakiem procesyjnym prosto do kapliczki udekorowanej przez pana Janusza Stankiewicza. Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Marek Solarczyk oraz ksiądz proboszcz Wojciech Stępień przywitali i przyjęli Obraz Matki Bożej Częstochowskiej od ojca Krzysztofa – kustosza Obrazu Matki Bożej oraz od księdza proboszcza parafii św. Jana Pawła II w Radzyminie – Krzysztofa Ziółkowskiego.

Tuż po tym odbyło się uroczyste wprowadzenie Obrazu Matki Bożej do kościoła, gdzie Mszę Świętą celebrował Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Marek Solarczyk. Udział w niej wzięli licznie zebrani wierni oraz kapłani z dekanatu radzymińskiego, a nad organizacją całości czuwał ksiądz Stanisław Kania. O godzinie 21.00 parafianie zgromadzili się na Apelu Jasnogórskim, a potem wysłuchali pogadanki ojca kustosza na temat historii Obrazu.

Do godziny 24.00, 5 września, trwała modlitwa różańcowa, po której odprawiona została Msza Święta w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Przez całą noc, aż do godz. 8.30 (o której to odśpiewano Godzinki) trwało adorowanie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Na godzinę 10.00 zaplanowana została Msza Święta dla osób starszych oraz przewlekle chorych i udzielony im został sakrament namaszczenia chorych. Przez cały dzień parafianie, w tym dzieci i młodzież z panią katechetką, adorowali Obraz. Ich adoracja była ubogacona modlitwą Anioł Pański, Różańcem oraz Koronką do Miłosierdzia Bożego.

O godzinie 17.00 sprawowana była Msza Święta na zakończenie peregrynacji. Następnie ksiądz proboszcz Wojciech Stępień dokonał aktu zawierzenia parafian Niepokalanemu Sercu Maryi, po nim wierni oraz kapłani zaśpiewali uroczyste „Te Deum Laudamus” i nastąpiło pożegnanie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia. Zdjęcia będą uzupełniane.

Galeria:

.