Triduum Paschalne i Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Zwieńczeniem Wielkiego Postu jest nadchodzący Wielki Tydzień. Szczególnie ważnymi dniami są: Wielki Czwartek, Wielki Piątek oraz Wielka Sobota. Te trzy dni nazywamy Triduum Paschalnym.
Msza Święta Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek odbędzie się o godz. 18.00. W tym dniu dziękujemy Panu Bogu za dar Eucharystii i Kapłaństwa.

W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00. Jest to jedyny dzień w roku, kiedy w Kościele nie sprawuje się Mszy Świętej. Tego dnia też obowiązuje post ścisły jakościowy i ilościowy.
W Wielką Sobotę o godz. 19.00 odbędzie się Wigilia Paschalna. Na jej początku kapłan poświęca ogień, od którego następnie zapalana jest świeca paschalna, symbol Jezusa Chrystusa – światłość świata. Pamiętajmy o zabraniu ze sobą świec na Mszę Wigilii Paschalnej w celu odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.

Wielka Sobota to również dzień święcenia pokarmów. W naszej parafii odbędzie się ono w następującym porządku:

  • W terenie – Ruda o godz. 9.00 w Remizie Strażackiej, u państwa Potęgów o godz. 9.15, Trzciana i Teresin o godz. 9.30, Borki o godz. 9.45, Wolica o godz. 10.00, Myszyniec o godz. 10.15.
  • Poświęcenie pokarmów w Kościele o godz. 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00.
    W czasie poświęcenia pokarmów w kościele, ministranci będą rozprowadzali wodę święconą. Ofiary składane za wodę przeznaczone są na wakacyjny wyjazd dla ministrantów.

Msze Święte w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.00, 10.00 i 12.00. Podczas Rezurekcji odbędzie się uroczysta procesja dookoła Kościoła. Zapraszamy do asysty: strażaków, ministrantów, bielanki, dziewczynki do do sypania kwiatów, panów do niesienia chorągwi oraz panie do niesienia feretronów.