Synod Młodych Diecezji Warszawsko-Praskiej – I Sesja Plenarna

18 września uroczystą mszą zaczął się Synod Młodych Diecezji Warszawsko-Praskiej. Za nami też I Sesja Plenarna, na której pojawili się przedstawiciele poszczególnych parafii, w tym również i naszej. Sesję rozpoczął Jego Ekscelencja ks. bp. Romuald Kamiński. Wydarzeniu przewodniczył ks. bp. Marek Solarczyk, a kolejno o celach i założeniach synodu mówili ks. Emil Parafiniuk i ks. Michał Dziedzic. Zgromadzeni mogli także wysłuchać konferencji ks.  dra Jacka Grzybowskiego „Życie uratować, nie zmarnować”. Po zebraniach organizacyjnych grup rejonowych ze swoim świadectwem i koncertem pojawił się raper Piotr „Tau” Kowalczyk.

Synod będzie trwał do 18 września 2020 roku. Szczegółowe informacje na jego temat można znaleźć na stronie florianska3.pl.