Porządek obchodów Triduum Paschalnego i Wielkiejnocy

Oto porządek obchodów Triduum Paschalnego i Wielkiejnocy w 2020 roku.

Wielki Czwartek

• Jest to dzień ustanowienia i uwielbienia sakramentów eucharystii i kapłaństwa. W tym dniu też prosimy o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
  • Ksiądz proboszcz będzie spowiadał tego dnia w kościele w godz. 9.00-12.00
  • Msza Wieczerzy Pańskiej odbędzie się o godz. 17.00 (transmisja on-line na naszym fanpage’u). Na Mszy może być jedynie 5 osób (nieprzeziębionych), które muszą znajdować się od siebie w odległości 2 metrów.
  • Po mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 21.00.

Wielki Piątek

• Adoracja w kościele od godz. 9.00. W kościele może być jedynie 5 osób (nieprzeziębionych), które muszą znajdować się od siebie w odległości 2 metrów.
  • O godz. 15.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa (transmisja on-line na naszym fanpage’u). Na ten czas kościół musi być pusty.
  • Wznowienie adoracji po Drodze Krzyżowej.
  • O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej z transmisją on-line. W kościele może być jedynie 5 osób.
  • Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do grobu i adoracja do godz. 21.00

Wielka Sobota

• Poświęcenie wody o godz. 9.00. Będzie ona wystawiona dla parafian przed kościołem.
  • Tego dnia nie ma święcenia pokarmów w kościele.
  • Adoracja w kościele od godz. 9.00. W kościele może być jedynie 5 osób (nieprzeziębionych), które muszą znajdować się od siebie w odległości 2 metrów.
  • Wigilia Paschalna o godz. 18.00 (transmisja on-line na fanpage’u). W kościele może przebywać jedynie 5 osób.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00

Niedziela Zmartwychwstania – Wielkanoc

• Na Mszach obowiązuje do 5 osób. Prośba, by pojawiły się na nich tylko osoby, które zamówiły intencje. Nie obowiązują wcześniejsze listy z zapisami.
  • Rezurekcja o godz. 6.00, bez procesji. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony z Grobu Pańskiego na ołtarz. Mszę rozpocznie hymn „Ciebie Boga wysławiamy”.
  • Po rezurekcji dla chętnych odbędzie się poświęcenie pokarmów on-line na fanpage’u.
  • Pozostałe Msze Święte o godz. 10.00 i 12.00. Nie ma Mszy o godz. 19.00.

Poniedziałek Wielkanocny

• Msze Święte będą sprawowane w godz. 8.00, 10.00, 12.00.
  • Obowiązuje ograniczenie do 5 osób w kościele.
Tagi: